Hlavní navigace

Nařízená práce o víkendu/stravenkový paušál

  • (neregistrovaný)

    22. 4. 2021 12:02

    Dobrý den, zaměstnanec s pracovní smlouvou, směny po-pá 8hodin, má nařízenou práci v sobotu, odpracuje 8 hodin. Má nárok na stravenkový paušál /u nás ve výši 55Kč/, je daňově uznatelný pro firmu a osvobozený od daně z příjmu FO pro zaměstnance? Děkuji vám za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 4. 2021 15:52

      Michaela S. (neregistrovaný) ---.mubph.cz

      Protože mu za nařízenou práci v sobotu náleží stravné (viz § 152 písm. c) nemůže zároveň dostat stravenkový paušál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).