Hlavní navigace

Potvrzení pro ÚP pro účely podpory a rodičovská dovolená

 • (neregistrovaný)

  29. 4. 2021 16:46

  Dobrý den, prosím o radu. Měli jsme zaměstnankyni, která byla na rizikovém /nemoc/, pak mateřská a následovala rodičovská. Ten jí teď skončil a ukončila PP dohodou. Bohužel za tu dobu jsou mzdy ve 3 různých systémech a do starých nemáme přístup. Mám vše vyjeté na mzdových listech. Jen si vůbec nejsem jista, zda se mateřská a rodičák započítává do doby pojištění dle §11 odst 1? Systém ve kterém mám mzdy aktuálně, mi nabízí dobu pojištění pouze od doby ukončení rodičovské do ukončení PP. Prosím moc o radu, nerada bych tam udělala chybu..

  děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 4. 2021 18:40

   IT (neregistrovaný) 109.72.12.---

   To vím. Jen nevím, zda mám uvést jako zaměstnavatel, že byla v té době důchodově pojištěna celou dobu i v době mateřské.. Tedy na tom konkrétním formuláři. Neměla žádný příjem.. Myslela jsem si, že toto vede sociální správa vzlášť,

   ještě jednou děkuji za radu

  • 30. 4. 2021 11:30

   Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

   Jestli Vám jde o uvedení pojištění - nepojištění na potvrzení o průměrném výdělku pro ÚP, tak ty doby vlastně kopírují ELDP. Vezměte si evidenčáky jako pomůcku. Měsíce, které jsou vykřížkované, nejsou dobou pojištění, které vykřížkované nejsou, jsou dobou pojištění. To ale neznamená, že nebyla pojištěná, bude jí ta doba započítána "do důchodu" jako doba náhradní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).