myslíte, že vlastník několika domů se neuživí do smrti z nájmů, případně z prodeje nějakého bytu a bude potřebovat důchod? naivní představa.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
TikTok v tichosti spustil partnerský program pro české tvůrce. Jaké jsou podmínky?
Houby nebo zavařeniny na prodej: Finanční správa upozorňuje na daňová pravidla
Novela napravuje dopady změn v penzijním spoření
Daňový trik mezi taxikáři odhalen. Stát měl přijít o 300 milionů korun
Finanční správa zkrátí otevírací dobu. Změna začne platit už od července
Seniory připravují o celoživotní úspory. Tohle jsou nejčastější triky podvodníků
30. 4. 2021 9:54
Dobrý den,
prosím o radu - člověk vlastnící několik domů napsaných na sebe jako soukromou osobu, má vysoké výdělky z nájmů, celkem i vysoké náklady na opravy a údržbu těch domů. K tomu žádný jiný příjem, protože ho ty domy plně zaměstnávají. Tenhle člověk nemusí mít žádnou živnost? Není nikde zaměstnaný. Může být tedy jen jako samoplátce SP a ZP a odevzdávat přiznání s § 9 ? Chápu to tak správně ? Nebo máte nějakou radu, jak to lépe řešit ? Celé se mi to nějak nezdá...