Dobrý den, na OSSZ přihlásíte dnem počátku DPP, i kdyby ze začátku několik měsíců neměl zaměstnanec odměnu nad 10.000. Odhlásíte až po skončení DPP. ELDP pak povedete od měsíce, kdy poprvé překročil 10.000, a v měsících, kdy nedosáhl rozhodného příjmu, budou X. Na ZP přihlásíte prvním dnem měsíce, kdy překročil 10.000, a odhlásíte posledním dnem měsíce, když následující měsíc měl nižší odměnu. ZP vyhodnocujete pro každý měsíc zvlášť, buď má nad 10000 a necháte přihlášeného, nebo odhlásíte a znovu přihlásíte, až překročí 10000.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
6. 5. 2021 10:58
Dobrý den, máme zaměstnance na DPP (nad 10 tisíc). Budu přihlašovat na OSSZ a ZP. Jaké prosím mám vyplnit do přihlášek datum - datum nástupu? Děkuji.