Hlavní navigace

Exekuce

  • (neregistrovaný)

    11. 5. 2021 13:14

    Dobrý den.
    Přečetla jsem několik příspěvku, které jsem lidi dali, ale nenašla jsem skoro žádný podobný problém, proto prosím o radu.
    Našemu zaměstnanci přišla už 20 exekuce (přednostní a nepřednostní), žádná není vedená jako výživné, takže jsem zvolila postup, že budu splácet tu první(přednostní) co nám byla doručena. Pak byli zase přednostní a pak už to chodilo tak nějak mix.
    Dělám to správně, že budu splácet exekuci podle pořadí až do její vyplacení, nebo částku, která se má uhradit na exekuce budu dělit mezi všechny co dorazili.
    Podle mne je totiž nefér, že některé exekuce se měsíčně navyšují a přitom musíme splácet ti předtím.
    DĚKUJI

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 5. 2021 15:44

      Líba (neregistrovaný)

      Nefér je, nadělat dluhy a nesplácet je. I když uznávám, že někdy k tomu člověk přijde jako slepý k houslím.

      Důležité je pořadí, v jakém byly doručeny prvnímu plátci mzdy. Jste to vy nebo někdo před vámi? Z první třetiny se sráží podle pořadí, z druhé první přednostní. Poměrem byste dělila v případě, že jich přijde několik ve stejný den.

    • 11. 5. 2021 21:17

      Júlia (neregistrovaný)

      Jsme první plátci mzdy. A můžu se ještě zeptat?
      Když mám vypočtenou částku na exekuce třeba 9000Kč, tak chápu to tak, že ji budu dělit na třetiny a platit dle pořadí? Nebo je myšleno, že 1/3 je nezabavitelná částka a zbytek jsou ty 2/3? Omlouvám se za takoví dotaz, no bojím se, že udělám chybu a zkomplikuju to ještě já. Tak se raději ptám
      MOC DĚKUJI

    • 12. 5. 2021 9:34

      Líba (neregistrovaný)

      Příklad:
      čistá mzda 20.000,- Kč, manželka a jedno dítě, 1. nepřednostní, 2. přednostní, 3. přednostní.

      7.872,80 + 2.624,30 + 2624,30 = 13.121,40 zaokrouhleno na koruny nahoru13.122
      20.000 - 13.122 = 6.878
      6.878 - 2 = 6.876
      6.876 / 3 = 2.292

      Z první třetiny podle pořadí 1. nepřednostní - 2.292,- Kč
      Z druhé třetiny první přednostní (v pořadí 2.) - 2.292,- Kč
      3. nepřednostní čeká
      Zaměstnanec 13.122 + 2.292 + 2 = 15.416
      Kontrola: 15.416 + 2.292 + 2.292 = 20.000

      Po splacení některé exekuce se pokračuje takto: Splatí-li nejdřív nepřednostní, budete posílat 2/3 na první přednostní, protože bude první v pořadí i první mezi přednostními.

      Splatí-li nejdřív přednostní, budete dál srážet 1/3 na první přednostní a druhou třetinu na druhou přednostní (v pořadí 3.).

      Kdyby splatil obě přednostní, budete srážet jen jednu třetinu na nepřednostní a druhá třetina zůstane zaměstnanci.

    • 12. 5. 2021 9:43

      Líba (neregistrovaný)

      Teď to po sobě čtu a nějak jsem se zamotala do přednostních a nepřednostních.
      U výpočtu jsem chtěla napsat, že 3. v pořadí (2. mezi přednostními) čeká.

      A u případu, kdy splatí nejdřív první přednostní (2. v pořadí), tak dál sráží na nepřednostní (1. v pořadí) a začne srážet na druhou přednostní (3. v celkovém pořadí).

    • 12. 5. 2021 15:57

      Kara1 (neregistrovaný)

      Já jsem Júlii pochopila tak, že jako 1. dorazila přednostní, pak zase přednostní a pak postupně mix.

    • 12. 5. 2021 16:21

      Júlia (neregistrovaný)

      Já vám strašně moc děkuji za odpověď.
      Neměla jsem totiž zkušenosti s vyplácením exekucí a zkoušela jsem to študovat, ale nebyla jsem si 100% jistá, až teď. Kdyby to tak napsali všude takhle po lopatě :D a ne se odkazovat na přečtení toho a pak zase toho zákona a už jsem v tom měla bordel.
      Ještě jednou moc krát děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).