Hlavní navigace

Použít pravděpodobný průměr?

  • 31.30.120.---

    12. 5. 2021 14:12

    Dobré odpoledne,

    prosím o radu. Zaměstnanec v lednu pracoval celý měsíc, žádná dovolená, od února je na překážkách. Svátky neproplácíme průměrem, ale zahrnujeme do měsíční mzdy. Odpracoval tedy v lednu 21 dnů nebo použít pro mzdy za duben pravděpodobný průměr? Pokud by odpracoval 21 dnů, tak vychází průměr 166,67.
    Ve směrnici máme - Při zjištění pravděpodobného hodinového výdělku se měsíční mzda (kterou zaměstnavatel určil mzdovým výměrem) vynásobí počtem měsíců rozhodného období a vydělí počtem plánovaných odpracovaných hodin v rozhodném období. Rozhodným obdobím se rozumí podle § 354 zákoníku práce předchozí kalendářní čtvrtletí. Pro účely odpracovaných dnů se do odpracovaných dnů započtou i dny svátků připadající na pracovní dny zaměstnance, kdy zaměstnanec do zaměstnání nešel a za které zaměstnavatel poskytuje poměrnou část měsíční mzdy.
    20 000*3/(168+16­0+184)=117,19

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).