S výjimkou prostoje a přerušení práce z důvodu nepříznivých povětrnostních vlivů zaměstnavatel může převést zaměstnance na jinou práci i bez jeho souhlasu.
Převedení na jinou práci je jednostranné právní jednání zaměstnavatele, takže žádné smluvní ujednání, ale jednostranná informace, kterou zaměstnanec bere na vědomí. (pokud byste uzavřeli novou PS, založili byste nový PP).
Pro převedení na jinou práci musíte mít kvalifikovaný podklad - například lékařský posudek PLS, pravomocné rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu, výpověď podle § 52 f) či g) ZP apod.
Druhá část - ano.
Jste si jista, že se má jednat o převedení na jinou práci § 41 ZP)? Na to jste se zeptala, na to jsem odpověděla.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
17. 5. 2021 23:14
Dobrý den,
prosím o radu, ještě jsem se s tím nesetkala. Při převedení na jinou práci je třeba sepsat novou pracovní smlouvu nebo stačí dodatek je stávající? Zaručená mzda půjde dolů (z 5. na 3. kategorii), zaměstnanec s tím souhlasí.
A ještě bych měla jeden dotaz - překážky v práci na straně zaměstnavatele se pro účely dovolené berou jako odpracovaná doba, ale pro účely průměru ne, je to tak prosím?
Děkuji.