Hlavní navigace

Výpověď

 • (neregistrovaný)

  7. 6. 2021 13:20

  Dobrý den, zaměstnanci skončila neschopenka 31.05.2021 a tudíž měl nastoupit 1.6.2021 do pracovního procesu.1.6. ani 2.06.2021 nenastoupil a tak byl písemně upozorněn na ukončení prac.neschopnosti a vyzván ,k nástupu do zaměstnání.Bez reakce.Celý týden se nedostavil do zaměstnání a ani nereagoval,a tak dnes 7.6.2021 mu bylo posláno 2.upozornění na porušení pracovní kázně.Pokud ani tento týden se nedostaví do práce mohu mu poslat výpověď nebo musím ještě poslat 3.upozornění??Moc děkuji za názory.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 6. 2021 14:53

   Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

   Pojem pracovní kázeň se už léta nepoužívá, jedná se o porušení - porušování povinností vyplývajících z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci.
   Pokud chcete dát zaměstnanci výpověď, musíte kvalifikovat, jakým stupněm své povinnosti porušil, dle této kvalifikace se pak odvíjí další postup.
   Bude-li se jednat o méně závažné porušování povinností, musí být zároveň naplněna soustavnost, tj. nejméně 3 skutky přibližně stejné intenzity (trvající neomluvená nepřítomnost = 1 skutek).
   Nejedná se o upozornění na porušování povinností, ale o upozornění na možnost výpovědi, které je zároveň hmotněprávní podmínkou výpovědi.
   Zároveň pozor na lhůty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).