Hlavní navigace

Stravenkový paušál - mimořádná směna v sobotu

  • (neregistrovaný) 46.13.76.---

    15. 6. 2021 10:05

    Dobrý den,

    ačkoli se to tu už řešilo, odpověď mi není jasná. Prosím tedy o radu.
    Pokud zaměstnanec má úvazek 40 hodin týdně (pondělí - pátek) a v sobotu odpracuje 6 hodin, které má zaplaceny jako přesčas, má nárok za tento den na stravenkový paušál?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 6. 2021 10:31

      Michaela S. (neregistrovaný) ---.mubph.cz

      Zaměstnanec, který vykoná práci mimo rozvrh směn, náleží cestovní náhrady, viz § 152 písm. c) ZP.

    • 15. 6. 2021 11:20

      Marťule (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

      Děkuji za odpověď.
      Pokud mohu dotaz ještě rozšířit. Pokud bude mít zaměstnanec uvedeno v pracovní smlouvě, že je pracovní doba flexibilní (40 hodin týdně), mělo by se pravděpodobně vycházet z rozvrhu směn na jednotlivé dny. (Zaměstnavatel by měl předložit i rozvrh směn, nejen odpracovanou dobu?)

    • 17. 6. 2021 8:39

      Michaela S. (neregistrovaný) ---.mubph.cz

      Tím flexibilní myslíte pružná? Pokud ano, asi máte někde stanoveno, která část směny je pevně daná a která je pružná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).