Hlavní navigace

Zástup za nemoc a další PP

 • (neregistrovaný) 46.33.101.---

  17. 6. 2021 13:22

  Dobrý den, prosím o radu. Máme stanoven limit zaměstnanců, nyní potřebujeme za dlouhodobou nemoc zástup. Rádi bychom na tuto pozici převedli jednoho našeho zaměstnance XX, což bych věděla jak na to, ale jak vyřešit dobu určitou na místo za XX, které bychom chtěli obsadit novým zaměstnancem XY. Je možné naspat smlouvu v tomto znění: smlouva na dobu určitou jako zástup za zaměstnance XX, nejdéle však např. 31.12.2021? Pak by se XX mohl vrátit zpět na své místo... Jsem v pasti, prostě nevím! Děkuji za radu. J.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 6. 2021 16:35

   Aion (neregistrovaný) ---.164.broadband5.iol.cz

   V potupu, který zvažujete, jsou 2 záludnosti:
   - Zaměstnance XX nebudete na jinou pozici převádět, ale budete s ním sjednávat jiný druh práce. Vzhledem k tomu, že druh práce se bude měnit na dobu určitou, nezapomeňte dohodnout, že po uplynutí sjednané doby se vrací na původní pracovní zařazení - pokud byste to neudělali, mohlo by se stát, že PP bude trvat, ale to nejdůležitější - druh práce - bude chybět, což je nepříjemná patová situace. Sice píšete, že pak by se mohl XX vrátil na své původní místo, ale ne vždy uzavřené smluvní ujednání tomu svědčí.
   - Pro XY - doba určitá jako zástup za XX, nejdéle do 31.12.2021 - jednalo se o neurčité, tedy neplatné ujednání, což by znamenalo PP na dobu neurčitou. Dobu určitou musíte vázat na nějakou skutečnost, ohledně níž je pravděpodobné, že nastane.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).