Hlavní navigace

Sazba DPH

  • (neregistrovaný)

    26. 7. 2021 21:25

    Dobrý den, nakupují a prodávám zboží ve snížené sazbě DPH. Zboží prepravuji nasmlouvani dodavatele PPL atd...fakturuji i přepravu ve snížené sazbě DpH nebo v základní?
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 7. 2021 23:06

      epol (neregistrovaný)

      Doprava patří mezi vedlejší výdaje a bude účtována se stejnou sazbou dph jako hlavní plnění. Viz zákon o DPH §36 odst. 3 písm. b) a odst. 4

    • 28. 7. 2021 7:05

      Jana N. (neregistrovaný)

      Součástí základu daně jsou mimo jiné vedlejší výdaje, které jsou účtovány osobě, pro kterou je uskutečňováno zdanitelné plnění. Za vedlejší výdaje se považují zejména náklady na balení, přepravu, pojištění a provize. To znamená, že např. při dodání zboží by součástí základu pro DPH mělo být vždy balné a náklady na přepravu tehdy, je-li sjednáno dodání zboží včetně přepravy a podle sjednaných podmínek je součástí úhrady za zboží

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).