Hlavní navigace

Stravenkový paušál

  • (neregistrovaný)

    29. 7. 2021 9:52

    Dobrý den,
    mám dotaz ohledně vyplácení stravenek. Nastoupila jsem 9.3 a zkušební doba trvala do 9.6. Od kdy mám nárok na stravenky. Od 1.7 nebo už od 10.6?
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 7. 2021 17:45

      Brit (neregistrovaný)

      Na stravenky není žádný zákonný nárok. Jde o dobrovolný benefit vašeho zaměstnavatele. Záleží tedy na vaši pracovní smlouvě / interním předpisu / kolektivní smlouvě.

    • 29. 7. 2021 18:34

      Aion (neregistrovaný)

      Jen na okraj poznamenám, že pokud jste měla zkušební dobu v délce 3 měsíců, tak neskončila 9.6., ale 8.6. Mohli jste se ale dohodnout na konkrétním datu, pak by platilo to,, na čem jste se dohodli, tedy 9.6.
      9.6. by tříměsíční ZD skončila, pokud by byla nikoliv dobou, ale lhůtou, což po nějaký čas v minulosti bylo, ale se pak právní úprava změnila.

    • 30. 7. 2021 15:11

      Janulinek1986 (neregistrovaný)

      Děkuji za reakce. Jde o to že mi bylo řečeno že po zkušební době mám nárok na stravenkový paušal. Když jsem ale zmínila že zkušební doba mi skončila a proč mi nebyly vystaveny stravenky za měsíc červen tj. 16 dní po zkušební době. Jenom mi prostě řekli že májí napsáno až od července. Což mi předtím řečeno nebylo. Jen po zkušební době.

    • 2. 8. 2021 16:08

      Michaela S. (neregistrovaný)

      Tak červenec je taky po zkušební době. :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).