Hlavní navigace

Změna místa výkonu práce

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:9199:----:----:----:----:----

    4. 8. 2021 13:28

    Dobrý den.
    Mám praciovní smlouvu,ve které je určeno místo výkonu práce Praha.Zaměstnavatel mě chce přeložit na provozovnu v Ústí nad labem.Když nebudu souhlasit (protože dojíždění
    je pro mě problém), jak se v tomto případě dále postupuje. Můžu dostat výpověď?A kterého paragrafu ZP by se to týkalo?Dostanu odstupné?Moc děkuji za radu Janča

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 8. 2021 15:21

      Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Místo výkonu práce je jednou z podstatných náležitostí pracovní smlouvy, neurčuje se, ale sjednává = každá změna musí být se zaměstnancem dohodnuta (stejně tak s přeložením musí zaměstnanec souhlasit). Změna místa výkonu práce a přeložení jsou 2 odlišné záležitosti.
      Když bude zaměstnavatel šikovný a vy nebudete souhlasit, může vám dát výpověď podle § 52 f) ZP pro nesplňování požadavků na výkon sjednaného druhu práce. Při této výpovědi odstupné nenáleží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).