Hlavní navigace

Neschopenka - svátek

  • (neregistrovaný) 213.168.176.---

    4. 8. 2021 15:12

    Dobrý den,

    zaměstnanec byl na neschopence od 1.7. do 9.7.2021 (ukončení neschopenky), do programu Pohoda jsem to zadala do nepřítomnosti. A teď koukám na výplatní pásku a nemá tam uvedeny ty dva svátky 5. a 6., jak je to správně?

    Mám uvést neschopenku jen 1.-2., pokračování 7.-9.? Aby nepřišel o svátky?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 8. 2021 17:06

      Líba (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

      To by nebylo dobře. Dostal by 100% průměru místo náhrady za nemoc. Přepočítejte si náhradu, pochybuji, že by to měla Pohoda špatně.

      §192:
      "... přísluší tato náhrada mzdy nebo platu za dny, které jsou pro zaměstnance pracovními dny, a za svátky, za které jinak přísluší zaměstnanci náhrada mzdy nebo se mu plat nebo mzda nekrátí..."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).