Hlavní navigace

ELDP - odchod do důchodu

  • (neregistrovaný)

    14. 9. 2021 12:58

    Dobrý den,
    prosím o radu.

    Zaměstnanec skončil 13.9. PP a ode dneška je v důchodu. V červenci chtěla OSSZ po zaměstnanci, abychom mu vystavili ELDP k 30.6., aby mohli do důchodu započítat příjmy. ELDP jsme vystavili a dali zaměstnanci, který ho v papírové formě odevzdal, jak po něm pracovnice sociálky požadovala. Nyní tedy vystavím nový ELDP od 1.7. do 13.9.? Mám raději poslat sociálce přes DS i ten vystavený k 30.6.?

    Moc děkuji JIv

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 9. 2021 13:14

      Jasná (neregistrovaný)

      Pokud vím, tak ELDP se již posílají pouze v elektronické podobě. ELDP bude nyní vystavený jen za období 1.7. - 13.9.

    • 14. 9. 2021 13:54

      JIv (neregistrovaný)

      Paní Jasná, moc děkuji. Zaměstnanec chodil kvůli vyřízení předčasného důchodu na sociálku často a pracovnice chtěla, aby přinesl ELDP osobně. Elektronicky jsme ho nezasílali, abychom v tom nedělali zmatek. Teď řeším, jestli ho mám dodatečně ještě poslat, protože v POHODĚ ho mám teď vlastně ve stavu před odevzdáním, tak to vypadá, jako bychom ho neodevzdali. Vlastně jsem si jen nechala převzetí papírové formy a přislíbení předání OSSZ podepsat od zaměstnance. ELDP od 1.7. do 13.9. samozřejmě vystavím a elektronicky odešlu. Poslal byste prosím ten původní ELDP také dodatečně elektronicky?

      Děkuji JIv

    • 14. 9. 2021 18:10

      MM (neregistrovaný)

      Sice nejsem paní Jasná, ale být vámi, zkusím prostě zavolat na příslušnou OSSZ člověku, který má na starosti ELDP a domluvit se přímo s ní(m).

    • 15. 9. 2021 9:10

      JIv (neregistrovaný)

      Děkuji, zkusím to :).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).