Hlavní navigace

Přijatá úhrada kupní ceny za pozemek

  • (neregistrovaný) 95.85.216.---

    15. 9. 2021 12:29

    Dobrý den, 3.8. 2021 jsme přijali částečnou úhradu kupní ceny za pozemek, konečná faktura bude osvobozena od DPH. Musím k této úhradě vystavit daňový doklad s 0% DPH??
    Děkuji

    • 15. 9. 2021 14:03

      ccc (neregistrovaný) ---.uniplastsro.cz

      Narazila jsem na názor, že pokud plátce ke dni přijetí úplaty daň na výstupu nepřizná, protože není povinen tak učinit podle § 21 odst. 2, nesmí vystavit daňový doklad při přijetí úplaty.

    • 16. 9. 2021 9:23

      Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

      ZDPH
      §51
      2) U plnění, které je osvobozeno od daně bez nároku na odpočet daně, vzniká povinnost jej přiznat ke dni jeho uskutečnění. Je-li před uskutečněním plnění osvobozeného od daně bez nároku na odpočet daně přijata úplata, vzniká povinnost přiznat plnění z přijaté částky ke dni přijetí úplaty; to neplatí, není-li plnění osvobozené od daně ke dni přijetí úplaty známo dostatečně určitě. Při stanovení hodnoty plnění osvobozených od daně podle odstavce 1 se postupuje podle § 36. Při opravě hodnoty plnění osvobozených od daně podle odstavce 1 se postupuje podle § 42.
      celková částka plnění do ř. 50 (krácení , pokud vyjde)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).