Hlavní navigace

Osvobozené plnění bez faktury

  • (neregistrovaný) 93.153.20.---

    20. 9. 2021 13:49

    Dobrý den, jsme plátci DPH a zprostředkujeme osvob. plnění bez nároku (fin. služby) pro plátce DPH. Podle Smlouvy bude pouze měsíční Vyúčtování-seznam úkonů a platba. Odběratel odmítá vystavování daňových dokladů. Jak to prosím řešíte, pouze interním dokladem? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 9. 2021 15:31

      PT (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

      Děkuji za reakci. Ano, ř. 50. Ale KH ne a vliv na odvod DPH to také nemá. Mám na mysli tohle:
      DPH § 28 odst. 1 "Za plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně nemá plátce povinnost daňový doklad vystavovat"
      Můj interní doklad pro mou potřebu může stačit, ne? Musím jen dodržet správný rok, kvůli kráticímu koef. Takhle bych to chápala, ale setkávám se stím poprvé.

    • 20. 9. 2021 21:42

      T. (neregistrovaný) ---.slapnet.cz

      Dobrý den,
      vy přeúčtujete osvobozené plnění nebo fakturujete zprostředkovatelské služby?
      Větě Odběratel odmítá vystavování daňových dokladů ...... tomu nerozumím ...... Tomu, komu přeúčtováváte od vás nechce přijmout doklad?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).