Hlavní navigace

Rodinný podnik

 • 93.153.12.---

  22. 9. 2021 10:39

  Dobrý den, prosím o radu kde hledat. klient, majitel a jednatel s.r.o. by chtěl rodinný podnik, může se stát z s.r.o. rodinný podnik, nebo jak to funguje? Dále jakou odměnu či mzdu budou pobírat členové rodiny. Děkuji za radu

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 9. 2021 10:55

   xy (neregistrovaný) 5.145.104.---

   kde hledat? asi začít na internetu :-) místo položení takhle obšírného dotazu prostě zadat dotaz do strýčka gůgla.
   např. zde https://www.mpo.cz/cz/podnikani/rodinne-podnikani/definice/definice-rodinneho-podniku--253096/ si můžete ujasnit, jestli chce korporaci nebo živnost.
   a mnoho dalších odkazů je o zkušenostech, založení, odměňování... až si ujasníte co chce a budete znát alespoň ten hlavní základ, pak hledejte v zákonech.

  • 22. 9. 2021 13:35

   xyz

   hledám na internetu. ale pořád mi prostě není jasné, zda je nutné založit novou "firmu" rodinný podnik nebo když s.r.o. vykazuje tyto znaky tak je možno registrovat toto.

  • 22. 9. 2021 14:33

   xy (neregistrovaný) 5.145.104.---

   aha, takže ti členové rodiny, kteří pro s.r.o. pracují, nemají vzájemné právní vztahy se s.r.o. smluvně upraveny ( společenskou smlouvou, smlouvou o tiché společnosti, pracovní smlouvou...), pro s.r.o. fakticky pracují, aniž mají uzavřenou smlouvu. je to tak? když píšete, že s.r.o. vykazuje znaky rodinného závodu, tak asi ano.

   je klientovi jasné, že nejhorší bývá obchodování/spo­lupráce s rodinou? dovede si představit, že v rodinném závodě nemusí rozhodovat on jako majitel, ale celá rodina, která se podílí na činnosti?
   že za rodinu se pro tyto účely považuje příbuzenstvo do třetího stupně a osoby, které jsou s manžely sešvagřené až do druhého stupně?

   nechce se klient raději poradit s odborníkem na tuto problematiku?

  • 22. 9. 2021 14:35

   xyz

   ano je to tak jak píšete. Řeší se teď jak je případně odměňovat, jde o manželku a otce a někdy kdo může......
   děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).