Hlavní navigace

Prodej ordinace zdanění

  • (neregistrovaný) 178.255.168.---

    23. 9. 2021 23:22

    Dobrý den, lékařka,
    OSVČ se rozhodne prodat "ordinaci" a ukončit činnost praktického lékaře. Stanovená částka obsahuje cenu za vybavení ordinace, kartotéku atd. Bude tato částka podléhat zdanění dle § 7 ( jako podnikatel ) včetně odvodů na soc. a zdrav. pojištění. nebo bude zdaněno dle § 10 - ostatní příjem - tedy 15 % daň?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2021 21:26

      Alena K. (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

      Dobrý den,
      je nutno rozlišit, co je obchodním majetkem používaným pro podnikání, a tedy i odepisovaným, a co je majetkem, který není zařazen do obchodního majetku. Zisk z prodeje obchodního majetku se bude zdaňovat v § 7, tržby z prodeje ostatního majetku v § 10.
      Alena K.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).