Hlavní navigace

§52c a nemoc

  • (neregistrovaný) 85.207.68.---

    24. 9. 2021 7:06

    Dobrý den, prosím, když zaměstnanec neprohlásí, že netrvá na prodloužení PP, tak skončí dnem ve výpovědi. Pokud neprohlásí nic, PP trvá do ukončení nemocenské. Co znamená +12 dnů? Že ukončí nemocenskou a musí ještě na 12 dnů nastoupit do práce? Kde to prosím najdu v zákonech. A když už jsem ho odhlásila ze ZP, OSSZ tak znovu přihlásit nebo jak se to prosím řeší. Děkuji všem za info.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2021 8:16

      oms (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      § 53 odst.2 ZP.
      Příklad: Výpovědní doba měla uplynout 31.8. Zaměstnanec byl od 8.8. do 15.9. nemocen. Do výpovědní doby se nezapočítává 24 dnů (8.8.-31.8). Pracovní poměr skončí až 9.10. (24.den počínaje 16.9.)

    • 24. 9. 2021 9:06

      Líba (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

      Jenom doplním, že po nemoci nenastoupí do práce, protože jeho místo už bude zrušené. Bude doma na překážkách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).