Hlavní navigace

21% DPH český plátce pro stavbu na SVK?

  • (neregistrovaný) 95.103.171.---

    24. 9. 2021 9:57

    Dobrý den, chci se zeptat jsme plátci DPH tuzemská s.r.o. a fakturujeme práce stavebního technika české s.r.o. plátci DPH. Práce stavebního technika jsme prováděli na stavbě na Slovensku ale fakturujeme českému plátci DPH a ten to dále fakturuje na Slovensko. Uplatňuji základní sazbu 21%?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2021 10:15

      Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

      Obávám se, že se dle § 10 budete muset přihlásit k plátcovství v Sk a odvést DPH tam,
      místo plnění je totiž tam, kde se nemovitost nachází , tedy v SK a vy ani nemůžete přenést daňovou povinnost na slovenského plátce, pokud byste fakturovali mu.
      ale vy fakturujete českému...bohužel

    • 24. 9. 2021 10:57

      betina (neregistrovaný) ---.95-103-171.t-com.sk

      Plátce který bude dále fakturovat na Slovensko tak si myslím doufam správne, že uvádi službu v DPH v řádku 21?

    • 24. 9. 2021 12:35

      Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

      český plátce by měl dál fakturovat na sk plátce myslím na ř. 26

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).