Hlavní navigace

Starší automobil

  • (neregistrovaný) 194.213.51.---

    27. 12. 2005 13:25

    Koupila jsem na firmu automobil vyrobený v roce 1999. Cena 200 tis. Kč můžu si ho čtvrtinu každý rok odepsat?
    Děkuji A. Malá

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 12. 2005 14:06

      DD (neregistrovaný) 193.179.141.---

      Re: Starší automobil
      A co takle použít odpisovou sazbu, pokud neuplatňuje výdaje %.

    • 27. 12. 2005 17:58

      Jana (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Starší automobil
      Odepisovat můžete dle zákona o dani z příjmů a to dle § 31 - rovnoměrně nebo § 32 - zrychleně. Pokud jde o auto osobní nebo auto N1, pak se zařadí do odpisové skupiny 1a a odepisuje se dle § 30 4 roky. Nelze odepisovat 1/4 z ceny každý rok, i když např. při zrychleném odepisování bude 1. a 3. rok činit právě 1/4 z pořizovací ceny.

    • 27. 12. 2005 20:57

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Starší automobil
      *** :-)))) Ale §26/6 Vás právě odkazuje na §31 a 32 (vyberete si způsob odpisů) a navíc Vám říká, za jakých podmínek lze uplatnit odpis roční. Následující odstavec Vám říká, kdy poloviční.***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).