Hlavní navigace

Nákup zboží ze třetí země

  • (neregistrovaný)

    27. 9. 2021 13:27

    Dobrý den,
    tuzemská společnost - plátce DPH nakoupila zboží z Číny, které bylo procleno v Nizozemí.
    Od přepravní společnosti jsme obdrželi fakturu za dopravu a pak nám ještě vyfakturovali
    DPH 21% z hodnoty procleného zboží. Je to tak správně? Jedná se o nákup z EU nebo ze třetí země? Jak mám fakturu na DPH zadat do účetnictví a výkazu DPH?
    Předem děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 9. 2021 8:15

      bezprezdivky (neregistrovaný)

      Dobrý den, je to správně. Při dovozu dodaníte 21% vše, co s pořízením zboží souvisí. (doprava,clo, celní služby). Vše se uvede v ř.7 výkazu DPH. Alespoň já to tak dělám a zatím nebyl problém na straně Fú.

    • 29. 9. 2021 7:15

      Hani (neregistrovaný)

      Dobrý den,
      děkuji za odpověď. Tímto způsobem to dělám , když nám zboží projde českou celnicí.
      DPH si pak vypočtu sama způsobem který uvádíte a ve výkazu dám na ř. 7 a 43.
      Jenže teď proběhlo proclení v Nizozemí a to je stát EU , od cla je zboží v rámci nějaké dohody osvobozené a DPH nám vyfakturovala německá přepravní společnost, která vše zařizovala . Na fakturách je DIČ s DE a naše. A jako příloha k fa s DPH je výzva k zaplacení
      kde je DIČ zástupce NL. Takže nevím jak mám fa na DPH zapsat a jestli přijde i do výkazu
      a pokud ani , tak na které řádky.

    • 29. 9. 2021 14:28

      Hani (neregistrovaný)

      Tak jsme fakturu na DPH reklamovali a vystavili nám dobropis.
      Jinak souhlasím s paní Janou, zboží i dopravu dám jako pořízení z EU , ř. 3 a 5 + 43 a KH.
      Fa na DPH a její storno do DPH nedám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).