Hlavní navigace

Vyřazení auta z OM a DPH

  • (neregistrovaný) 78.157.177.---

    10. 10. 2021 23:15

    Dobrý den,
    v roce 2019 jsem koupil auto s odpočtem DPH. Zařadil ho do majetku. Nyní bych ho chtěl vyřadit z obchodního majetku do osobního používání. Zůstatková cena je cca 80 tisíc. Vedu daňovou evidenci. V jaké výši musím odevzdat DPH? Ve výši, která byla při koupi vozu nebo
    nyní ze zůstatkové ceny? Děkuji.

    • 11. 10. 2021 8:26

      vladík

      V okamžiku vyřazení z obchodního majetku výhradně pro soukromé použití plátce dochází k fikci dodání zboží dle § 13 odst. 4 písm. a) ZDPH. Vyřazení z OM je tedy předmětem DPH a plátce daně má povinnost odvést DPH z ceny obvyklé – dle § 36 odst.6 pís.a). Pokud jste ho ale využíval částečně i pro soukromé účely, potom se vás bude týkat §78 d)- úprava odpočtu daně ( časový test ).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).