Hlavní navigace

Smlouva o výkonu funkce

• (neregistrovaný) 31.132.17.---

13. 10. 2021 9:34

Dobrý den, prosím chtěla jsem se zeptat, jestli musí mít jednatel uzavřenou smlouvu o výkonu funkce jednatele. Má jen pracovní smlouvu na koordinátor výroby. Ale v ELDP mu uváděli S++, jako jako jednateli. Potřebovala bych to dát do pořádku, teď jsem nastoupila , tak procházím smlouvy. My jsme vždy měli ve firmě smlouvy o výkonu funkce jednatele. Moc prosím o radu , pokud někdo ví. Děkuji

• 13. 10. 2021 10:11

(neregistrovaný) ---.hcv.cz

Dle mého názoru, pokud jednatel nemá uzavřenu smlouvu o výkonu funkce, pohlíží se na něj, jako by tuto funkci vykonával zdarma (nesmí mu být z tohoto titulu vyplácen příjem). Pojištěn je z pracovní smlouvy. Kód S++ se již pár let nepoužívá, mám za to, že měl být uváděn kód 1++, jako běžnému zaměstnaci.

• 13. 10. 2021 17:45

T. (neregistrovaný) ---.slapnet.cz

Dobrý den, kdysi jsme se u nás řídili tím, jaké postavení tento člověk vůči s.r.o. mám. V našem případě byl společník i jednatel a zároveň vykonával i vedoucího výroby (řekněme ředitele) asi 10 zaměstnancům. Náš právník nám doporučil zrušit pracovní smlouvu na funkci ředitele- prý nemá v s.r.o. již žádného nadřízeného a pracovní smlouva není správná resp. je zpochybnitelná (snad to říkám správně). Následně byla sepsána smlouva o výkonu funkce jednatele a na základě této smlouvy je měsíční odměna.
      Čistě teoreticky by mohl být jednatel a současně zaměstnanec na pozici podřízené k nějakému vedoucímu, pak by mohl mít i pracovní smlouvu- jednatele by dělal bez smlouvy zadarmo a nebo na smlouvu za odměnu.
      Bylo období, kdy to bylo hodně diskutované téma (možná s nástupem zákona o korporacích, už nevím).
      Také mi nesedí smlouvy, které podepisuje jedna osoba na obou smluvních stranách. Ale co potom s těmito s.r.o. o jenom člověku v pozici společník- jednateli- zaměstnanec..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).