Pokyn D-22:
"Jedná-li se o dítě svěřené do střídavé výchovy obou rodičů, ... lze doporučit, aby zaměstnanec doložil, že druhý z rodičů daňové zvýhodnění na dané dítě ve zdaňovacím období neuplatňuje,....a je-li tento druhý z rodičů zaměstnán, také potvrzením jeho zaměstnavatele."
Sama píšete, že máte potvrzení zaměstnavatele manželky, tak nevím, proč by nemohla být zapsaná v prohlášení. Možná se za chvíli rozhodnou uplatňovat děti jinak.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
21. 10. 2021 6:47
Dobré ráno, prosím, zaměstnanec má ve střídavé péči dvě děti, dohodli se s exmanželkou, že každý si bude po celý rok uplatňovat jedno dítě. Má být na str.2 nahoře v Prohlášení č.26 vyplněna bývalá manželka a její zaměstnavatel? Potvrzení od ní máme. děkuji