Hlavní navigace

Přestupek ohledně pěstování marihuany pro osobní účely

 • (neregistrovaný) 109.80.46.---

  23. 10. 2021 14:13

  Dobrý den ze zahrady mi byla ukradená jedna rostlina marihuany. Zloděje jsem potkal vyhrožoval že máa pistoli tak jsem zavolala policajty ať ti ho našli s tou kytkou tak jsem po pravdě řekl že je moje že mi ukradl.
  Mohu se bránit třeba tvrzením že tam byla pouze jako dekorace bez mého úmyslu jí sklízet nebo něčím jiným děkuji krásný den

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 10. 2021 14:32

   xy (neregistrovaný) 46.13.62.---

   tráva jako dekorace? to si děláte srandu, ne?
   POKUD TO BYLA JEDINÁ ROSTLINA, a víc jich doma nemáte, čeho se bojíte? ale dělat z policajtů blbce, že to byla "dekorace", kterou jste chtěl po té, co přestane plnit svoji "dekorativní" funkci zlikvidovat, to bych se asi neodvážila.

  • 23. 10. 2021 23:42

   Aion (neregistrovaný) ---.164.broadband5.iol.cz

   O tom, co se stalo, píšete žalostně málo informací.
   Nevíme, jaké % látek ze skupiny tetrahydrokana­binolů vaše konopí obsahuje, čemu se chcete bránit, zda vás Policie ČR vyšetřuje z podezření ze spáchání trestného činu, popřípadě jakého, za jakým účelem konopí pěstujete, jak s ním nakládáte apod.
   Za mě - asi jsem nenabyla dojmu, že se jedná o 1 rostlinu, V každém případě množství není rozhodující, v trestním zákoníku zůstal obecný pojem "větší než malé množství", ale dřívější počet 5 už v této souvislosti po zásahu Ústavního soudu neplatí a naplnění tohoto pojmu závisí na posouzení všech okolností v souhrnu i jednotlivě.
   Ptáte-li se na obranu, tak se samozřejmě můžete bránit i dekorací, proč ne. Zda byla naplněna skutková podstata trestného činu, vám musí Policie prokázat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).