Hlavní navigace

Dlouhodobá péče o rodiče a pracovní poměr

  • (neregistrovaný) 178.248.60.---

    26. 11. 2021 10:57

    Dobrý den, poprosím Vás, kdo už se s tím setkal. Jak se řeší, když si zaměstnanec požádá o příspěvek na péči na rodiče a začal by o ně celodenně pečovat? Rozváže se pracovní poměr dohodou? a pokud by se zkrátil pracovní poměr na poloviční lze to? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 11. 2021 14:26

      Líba (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

      Příspěvek na péči dostává rodič. Co s tím pak udělá je jeho rozhodnutí. V žádosti je uvedená pečující osoba nebo osoby. Jak bude současně zvládat zaměstnanec zaměstnání záleží na aktuálním zdravotním stavu rodičů. Jestli zaměstnavatel přistoupí na ukončení PP dohodou nebo na kratší pracovní dobu, je vyloženě na něm. Žádnou povinnost žádosti vyhovět ze zákona nemá. Zvažte, jestli by nebyl nárok na dlouhodobé ošetřovné podle § 41 a) zákona o nemocenském pojištění.

    • 29. 11. 2021 9:21

      Lenka (neregistrovaný) 178.248.60.---

      Děkuji moc za ujasnění. Dlouhodobé ošetřovné zatím nepřipadá v úvahu, nebyli hospitalizováni

    • 29. 11. 2021 13:00

      Líba (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

      Zaměstnanci bych doporučila, aby se nejdřív pokusil se zaměstnavatelem domluvit na kratší pracovní době nebo na nějakém neplaceném volnu. Ukončit hned PP se může ukázat jako ukvapené.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).