Hlavní navigace

Přijetí služby EU neplátce

  • (neregistrovaný) 85.207.99.---

    29. 11. 2021 12:58

    Dobrý den,
    jak je to prosím s DPH při přijetí faktury za službu od neplátce ze Slovenska, práce byly v ČR - pokládka dlažebních kostek na veřejném prostranství? My jsme plátci.
    Nejsem si jistá, zda by se ta slovenská společnost neměla zaregistrovat k DPH, pokud dodá službu plátci v EU.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 12. 2021 11:03

      Betule (neregistrovaný) 188.75.145.---

      Zdravím, místo plnění je v ČR (§10 ZDPH), službu vykážete na řádku 12 daňového přiznání (+ř.43). Slovenský dodavatel by se měl registrovat jako identifikovaná osoba, nicméně pokud se nezaregistruje nijak neovlivňuje vaší povinnost daň odvést.
      Hezký den

    • 1. 12. 2021 11:12

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      pokud poskytuje služby dle §10 ZDPH, pak se nemusí registrovat k DPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).