Hlavní navigace

Daň z příjmů prodej zděděné nemovitosti

  • (neregistrovaný)

    1. 12. 2021 10:40

    Zdědila jsem nemovitost po své mamince, která jí zdědila po svém manželovi ( mém tatínkovi). Maminka zemřela po 2,5 letech po manželovi. Až do své smrti bydlela v nemovitosti. Dům jsem musela prodat abych mohla vyplatit dědictví. Maminka samozřejmě a prokazatelně bydlela v nemovitosti 2 roky před prodejem. Chtěla bych vědět jestli se toto započítává do časového testu, kdy je osvobozeno od daně nebo bych musela v nemovitosti bydlet já 2 roky před prodejem. Dědictví jsem z peněz za prodej vyplatila. Pokud bych platila daň z příjmů vycházela bych z ceny prodejní odečetla cenu nemovitosti dle znaleckého posudku v dědickém řízení a výdaj za notářku?
    Děkuji
    KK

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 12. 2021 14:06

      vladík

      Vás se při prodeji bude týkat lhůta 5 let vlastnictví ( bydlení není důležité ) a do ní se počítá i doba, po kterou nemovitost vlastnila maminka, pokud ji splníte, bude osvobozeno.

    • 1. 12. 2021 14:42

      xy (neregistrovaný)

      no to by asi nesplňovala, když ji zdědila po manželovi před 2,5 lety, nemyslíte?
      takže přičíst ještě, kolik let vlastnil tatínek.

    • 1. 12. 2021 14:59

      xy (neregistrovaný)

      tedy za předpokladu, že nikdo z vás tří neměl nemovitost zařazenou v obchodním majetku samozřejmě

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).