Hlavní navigace

Výdaje procentem a příjem z prodeje

 • (neregistrovaný) 85.160.40.---

  4. 12. 2021 10:28

  Zdravím všechny. Ztrácím jistotu v jedné věci potřeboval bych jednu prostou radu. V roce 2018 jsem si zakoupil speciální nákladní přívěsy a jako plátce DPH OSVČ jsem uplatnil nárok na vrácení DPH z pořizovací ceny.
  Jedná se o živnost řemeslnou, tedy 80%. Kromě příjmů z provedených prací je zde ovšem ve zdaňovacím období 2021 ještě příjem z prodeje speciální nákladní přívěsy, po celou dobu užívání jsme uplatňovali výdaje procentem živnost řemeslnou, tedy 80%. Nevím jak mám správně postupovat. Vystavila jsem fakturu a tím se mi dostal prodej do příjmu. Nejsem si jistý, zda tento příjem považovat též za příjem z živnosti řemeslné, když bylo využíváno pro tuto činnost a všechny příjmy tedy sečíst dohromady, nebo dát tento příjem samotatně.

  Děkuji předem za každou radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 12. 2021 18:06

   ZdenaR (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

   Dobrý den. Podle mého názoru se jedná o příjem, který je osvobozený od daně z příjmů podle § 4/1/c) ZDP. Jestliže celou dobu uplatňujete výdaje procentem z příjmů, tak (pro účely daně z příjmů) nemáte obchodní majetek. Přívěsy nebyly nikdy součástí obchodního majetku, nemusíte tedy čekat na osvobození 5 let od vyžazení z OM.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).