Hlavní navigace

Ukončení PP dohodou a odstupné

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:96d2:----:----:----:----:----

    9. 12. 2021 11:14

    Dobrý den,
    můžeme se zaměstnancem ukončit PP dohodou a dát mu tam odstupné dle zákoníku práce? Dohodli jsme se, že zaměstnanec skončí, nechce čekat na výpovědní dobu 2 měsíce.
    Jedná se o datum skončení 30/11, on ale byl do 30/11 v pracovní neschopnosti. Děkuju.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 12. 2021 13:03

      Líba (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

      Dohodou lze skončit i v době pracovní neschopnosti. Nepíšete z jakého důvodu má skončit, jestli má nárok na odstupné.

      "§ 67
      (1) Zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až c) nebo dohodou z týchž důvodů, přísluší..."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).