Rozdíl je pouze v tom, že OSVČ důchodce jako vedlejší nemusí na ZP dodržet minimální vyměřovací základ, tedy platí zálohy ve vypočtené výši i když vyjdou nižší. U SP je stanovena nižší minimální výše zálohy než u OSVČ hlavní ( 2022= vedl.OSVČ 1 137 Kč a hlavní 2 841 Kč) pokud vyjde záloha vyšší platí se dle výpočtu.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
23. 2. 2022 14:16
Dobrý den, jsem OSVČ a tři roky jsem ve starobním důchodu. Zatím jsem měl podnikání jako hlavní činnost, ale rád bych zjistil, jestli by nebylo výhodnější si podnikatelskou činnost nechat jako vedlejší příjem a důchod jako hlavní příjem. Z podnikání mám vyšší příjem než z důchodu. Také prosím o odpověď jestli musím tuto změnu oznámit na FÚ. Moc děkuji za odpověď D. Milev