Hlavní navigace

Opravný doklad k FaV pro plátce kvůli zpětné registraci

  • 15. 5. 2022 12:30

    Dobrý den,

    v květnu 2022 bylo zjištěno, že OSVČ měl být již od 10/2020 registrován jako plátce (překročil obratem). S FÚ již vyřízeno. Po datu 10/2020 samozřejmě vystavoval dál faktury jako neplátce jak plátcům, tak neplátcům. FaV (již uhrazené) měly být pro plátce v režimu přenesení daňové povinnosti (zednické práce). OSVČ tedy dávám do kupy daňovou evidenci. Nyní potřebuji vystavit opravné doklady abych mohla za všechny měsíce připravit KH a přiznání k DPH. Nedaří se mi ale dopátrat se, jak správně postupovat, při vystavení opravných dokladů a případně jak následně vydat nové faktury s přenesenou povinností. Navíc jsou všechny fa uhrazené. Můj typ je, že v letošním roce resp. s aktuálním datem...vystavení, zd.plnění i splatností ...vystavím Opravný daň. doklad na celou částku FaV. Předkontace - služby, členění UN-nezahrnovat, do Uplat.DPH nic, jelikož je to opravný doklad na FAV co vystavil jako by byl neplátce. Po tomto kroku by měl peníze vrátit odběrateli. Ale služba byla provedena a potřebuji k ní FaV s přenesenou povinností. Čili bych vystavila novou FaV s aktuálním datem.... vystavení, zd.plnění, splatnosti... na celou částku v režimu přenesení daňové povinnosti a uhradu bych vyřešila interním dokladem přes vzájemný Zápočet (-+). Doufám, že jsem to napsala alespoň trochu srozumitelně a předem děkuji zkušenějším za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).