Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění - ukončení studia na VŠ a navázání dalšího studia

  • 16. 11. 2022 12:11

    Dobrý den,
    syn ukončil studium na VŠ pro nesplnění požadavků daného studijního programu. Rozhodnutí o ukončení studia nabylo právní moci v květnu 2021. Následně byl syn na ÚP a od září nastoupil ke studiu na další VŠ, ke studiu se zapsal dne 6. 9. 2021. Za měsíce červen, červenec, srpen jsem daňové zvýhodnění na syna neuplatňovala, od září jsem znovu uplatňovat začala. Nyní jsem požádala FÚ o vrácení přeplatku na dani za měsíce červen, červenec, srpen s odkazem na § 14 odst. 2 písm. c) zákona o státní sociální podpoře. Tvrdím, že měsíce 6, 7 a 8 se v případě syna považují za dobu soustavné přípravy na povolání, protože studium na jiné VŠ bezprostředně navázalo na ukončení studia. FÚ se mnou nesouhlasí a tvrdí, že syn byl zapsán na další VŠ až 6. září 2021 a překročil tedy (o 6 dnů) dobu 3 kalendářních měsíců, která se nejdéle považuje za dobu soustavné přípravy na povolání. Je závěr FÚ správný? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 11. 2022 18:23

      without nickname

      Já se domnívám, že názor FÚ správný není. Podle mě se jedná o překročení nikoliv o 6, ale o 5 dnů, což ale na věci nic nemění.
      Den má 24 hodin a práva a povinnosti se vždy pojí s půlnocí - o půlnoci vznikají, zanikají nebo naopak.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).