Hlavní navigace

Výplata podílů na zisku

  • 29. 11. 2022 7:24

    Dobrý den,
    výplata podílu na zisku, jediný společník... jde o výplatu podílu ze zisku z let minulých... myslím si správně, že o tom neúčtuju jako o záloze? Vytvořím mimořádnou uzávěrku,
    valná hromada odsouhlasí, a protože příjemce je zahraniční PO, která dodá daňový domicil,
    neodvádím v česku srážkovou daň... je to správný postup? Děkuji, Jan

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 11. 2022 13:41

      vladík

      Pokud je to zisk minulých let - po rozhodnutí jediného společníka ( k valné hromadě musí být aspoň 2 společníci ) převedený na účet nerozděleného zisku 428- tak stačí jen rozhodnout o jeho výplatě společníkovi ( není třeba závěrka ). Osvobozeno bude, pokud se vejdete do ustanovení §19/1 ze) ZDP.

    • 29. 11. 2022 23:43

      kristynamlia

      A nevíte jak se taková výplata podílu na zisku provádí u https://www.mycoiner.cz kryptoměnové směnárny? Protože když se podíváme třeba na firmu xixoio, o které jste v minulé době určitě slyšeli, tak ti ač byli v zisku, tak si na ně naběhla NCOZ. A ti už jen tak nepůjdou na kafíčko, ti šli přímo pro informace. Může tak být krypto v zisku?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).