Hlavní navigace

Ukrajinci a RZD

  • 1. 12. 2022 9:58

    Dobrý den, pokud naši zaměstnanci - Ukrajinci, měli na začátku roku příjem na Ukrajině a nyní jsou našimi nerezidenty mohu jim udělat RZD pouze z příjmů na území ČR? Příjem v zahraničí neřeším? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 12. 2022 11:28

      Zrzka

      Bylo by to špatně? Nebo jim nedělat RZD jen pro jistotu. Zaměstnankyně už se mě právě ptala na zúčtování daní. A kdyby měla daňový domicil?
      Nevím, jak se k tomu mám postavit. Volám i na FÚ, ale nikdo mi to tam nebere.
      Děkuji.

    • 1. 12. 2022 13:35

      Líba

      Píšete, že na začátku roku měla někde jinde příjem, kde asi naše prohlášení poplatníka nepodepsala.

      "§ 38ch
      (1) Poplatník, který ve zdaňovacím období pobíral mzdu pouze od jednoho nebo od více plátců daně postupně .... a učinil u těchto plátců prohlášení k dani podle § 38k odst. 4 a 5, může požádat o provedení ročního zúčtování záloh a daňového zvýhodnění posledního z uvedených plátců daně, a to nejpozději do 15. února po uplynutí zdaňovacího období."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).