Hlavní navigace

Vojenské cvičení - pracovní dny a svátek

  • 9. 12. 2022 11:59

    Náš zaměstnanec byl na vojenském cvičení ve dnech 14. - 21.11.2022, vojáci jemu i nám platí 6 dnů. U nás chyběl 5 pracovních dnů a svátek. Jak to máme zapsat ve mzdách - vzal si 6 dnů neplaceného volna? Kdybych napsala 5 dnů, tak mu svátek také platíme.
    Děkuji moc za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 12. 2022 22:46

      Tina

      Děkuji za reakci. Neplacené volno omluvené se má zadat dle hotline našeho software.
      Dle Zákoníku práce
      § 204
      Pracovní volno související s brannou povinností
      (1) Zaměstnanci přísluší od zaměstnavatele pracovní volno v nezbytně nutném rozsahu, je-li zaměstnanec povinen dostavit se k příslušnému vojenskému správnímu úřadu v souvislosti s výkonem branné povinnosti.
      (2) Zaměstnanci přísluší od zaměstnavatele pracovní volno v nezbytně nutném rozsahu rovněž po dobu, kterou potřebuje na cestu do místa povolání a dobu výkonu vojenského cvičení nebo služby v operačním nasazení a na zotavenou, pokud plnění jeho pracovních úkolů zasahuje do doby 24 hodin po ukončení vojenského cvičení nebo služby v operačním nasazení.
      (3) Náhradu mzdy nebo platu za pracovní volno související s brannou povinností podle odstavce 1 hradí ve výši průměrného výdělku příslušný vojenský správní úřad.

      Pracovní dny jsou jasné, ale jde o ten svátek 17.11. - proplácí jej zaměstnavatel?
      Moc děkuji za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).