Hlavní navigace

Vysoký nadměrný odpočet DPH - posun do dalšího období

  • 7. 2. 2023 10:25

    Prosím o radu z praxe. Vychází nám vysoký nadměr. odpočet DPH. Raději bych posunula na další období.
    To, že si můžu nárokovat DPH až do 3 let, to vím.
    Ale nevím, jak to provedu ?
    To mám přepsat u lednových faktur datum nároku na odpočet na únor? Nebo jak se to dělá, prosím? Děkuji pěkně

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 2. 2023 10:57

      Líba

      Nepíšete, v jakém pracujete programu. Většinou program nabídne 4 data. Datum účetního případu, datum splatnosti, datum uplatnění DPH a DUZP. Ručně opravíte datum uplatnění DPH na požadovaný měsíc a DUZP ponecháte lednové.

    • 7. 2. 2023 12:05

      KaJo

      máme KTK, od liberecké softwarové firmy.
      Přesně takhle jsem to zkusila, ale nedovolilo mi to uložit vyšší datum, než je aktuální.
      Budu se muset obrátit přímo na technickou podporu. Možná je tam nějaká finta fň.
      Děkuji pěkně za reakci.

    • 9. 2. 2023 0:06

      TM

      Možná, aby se vyhnuli všetečným dotazům a dodatečnému zjišťování od FÚ. Alespoň u nás to tak bylo - každoročně 1-2 měsíce velký nadměrný odpočet, jiné měsíce naopak relativně velké platby. Každý rok pracovnice z FÚ volala, téměř se omlouvala, že musí tak velké anomálie zjišťovat podrobněji. U nás to byl sezónní výkyv, což je u zemědělství pochopitelné, takže stačilo naštěstí ujištění po telefonu, že se opět situace sezónnosti zopakovala. Od doby kontrolního hlášení, nemýlím-li se, telefonát už nebyl, ale možná musí takové výkyvy pracovnice stále zkoumat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).