Pracovní poměr na dobu určitou - zástup za PN

  • 10. 3. 2023 8:34

    Dobrý den. Chtěla bych poprosit o upřesnění, protože máme pořád problém.
    Jedná se o pracovní poměr na dobu určitou - zástup za PN. Pokud se zaměstnanec po PN vrátí do práce, ale současně onemocní další zaměstnanec, je možné, aby ten, co zastupoval jednoho, mohl zůstat nadále a zastupovat dalšího nemocného zaměstnance ? Nebyla stanovena konkrétní doba PP na dobu určitou, např. do 31.3.2023.
    Nebo tím, že začne zastupovat jiného dalšího nemocného, se jedná o prodloužení a započítává se do 2x a dost. Děkuji a přeji hezký den. MJ

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 3. 2023 9:02

      Jasná

      Předpokládám, že máte uvedeno, že se jedná o zástup za pana XXX po dobu DPN. Pokud chcete sjednat znovu zástup tentokrát za pana YYY po dobu DPN, půjde o další prodloužení, protože musíte sepsat novou smlouvu nebo dohodu o změně. Alespoň já to tak vidím.

    • 10. 3. 2023 9:57

      MJ

      Dobrý den paní Jasná. Ano, tak to máme sepsané a tak to vidím i já. Jen se ještě chci zeptat, zda musí být ve smlouvě přímo konkrétní jméno zastupovaného. Jedná se i o to, že jsme poměrně velký Domov seniorů. Celkově máme 130 zaměstnanců. Na ošetřovatelském odd. v přímé péči máme 60 zaměstnanců a v tomto množství je bohužel stále někdo nemocný.
      Pokud by se do smlouvy nemuselo uvádět konkrétní jméno, ale stačilo by jen např. za zaměstnance na PN, bylo po problému. Ale to asi bohužel nelze ? Neexistuje nějaká výjimka ? Děkuji moc za odpověď. MJ

    • 10. 3. 2023 10:25

      without nickname

      Doba určitá se vyjadřuje buď konkrétním datem nebo skutečností, o které je zřejmé, že nastane.
      U vás je tou skutečností doba PN konkrétního zaměstnance.
      Neumím si představit, že doba určitá by byla vymezena jako doba PN jiných, blíže neurčených zaměstnanců.
      Žádná výjimka není uzákoněna. Jako pro domovy důchodců?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).