Pomer urcite odhadem, narok jen dle služeb. Jizd, r.40 zaklad dane a dph...napr. jen 60 proc. Z celkove castky, v kh b2 a na konci musi byt uvedeno poměr ANO. Kratim vsechny naklady cely rok stejne,na konci roku prepocet dle skutecnosti, pokud rozdil vice jak 10 procent,ve 12 mesici udelat vypořádání r.45 , auto vzdy vyporadat i v dalsich 5 letech na r. 60 dle skutecnosti
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Jste v prvním pásmu paušální daně OSVČ? Nezapomeňte v červenci zaplatit jen 4230 Kč
Máte status umělce a chcete až 90 tisíc korun? Nejpozději v pátek musíte podat žádost
Další průšvih u JMHZ: Výzvy k podání hlášení dostaly i firmy, kterých se netýká
Otazníky kolem měsíčního hlášení zaměstnavatele
Nevidíte údaje k měsíčnímu hlášení? ČSSZ upozorňuje na nové nastavení zmocnění
Dobrý web jako značka končí, nabízí všechna školení zdarma
20. 3. 2023 18:34
Dobrý den, potřebovala bych poradit, co vše mě čeká, protože toto je pro mě novinka. Do firmy jsme pořídili nové auto, u kterého předpokládáme, že ho zaměstnanec jako benefit bude používat pro soukromé účely. Vím, že jeho nepeněžní plnění bude v tomto případě 1 % pořizovací ceny auta vč. DPH. Ale netuším jak to bude s krácením odpočtu DPH, popř. krácením daňově uznatelných nákladů a odpisů...... Zatím ani nevíme v jaké výši bude poměr služební cesta x soukromá cesta. Jak zaúčtovat krácení odpisů? Krátit účetní i daňové? Každý náklad (PHM, opravy,...) rozdělit na daňový a nedaňový?Jak zaúčtovat krácené DPH? Jaký řádek v přiznání DPH? Opravdu jsem zoufalá a předem děkuji všem, kteří poradí a mají s tímto zkušenosti.