Nebojte se, ženy vám to řekly správně, neodečte se to dvakrát. V zaměstnání měsíčně platíte pouze zálohu na daň a teď si děláte její vyúčtování. V závěru DP porovnáte výslednou daň se zálohou, kterou jste zaplatil, a vyjde vám rozdíl. Pokud byste nepodával DP, byla by vaše daňová povinnost splněna zálohou, protože jste měl v zaměstnání podepsané prohlášení poplatníka. Jelikož si podáváte DP a uplatníte si úroky, vyjde vám přeplatek.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Kamila si prošla drsným obdobím. Dnes staví komunitu, která pomáhá ženám růst
Byznys na dálkové ovládání: Ondřej postavil úspěšnou firmu na dronech
Chyba v novém systému hlášení: Údaje se mohly dostat k cizím uživatelům
Milion korun navíc na důchod? Babišova vláda mění pravidla penzijního spoření
Stejný obal, menší obsah. Dělají z nás výrobci nenápadným zdražováním hlupáky?
EET: Češi mění názor na jedno z nespornějších opatření posledních let
11. 4. 2023 16:58
Dobrý den, nejsem sice OSVČ, ale přesto se zkusím zeptat zda mi někdo poradíi.
Mám invaliditu l.stupně a jsem zaměstnanec. Firma vždy ve výplatě odečte měsíční slevu z výplaty 210,- Kč. Vzledem k tomu, že mám hyptéku podávám si přiznání sám. Na Fú mi řekly, že si mohu do Dap přiznat slevu těch 210,- Kč x 12 měsíců.
Nechápu to, protože bych to měl odečtený 2x. Nevíte jak to je. Děkuji Honza.