1. Nemusel vás žádat, mohl vás z dovolené odvolat a výkon práce vám nařídit.
2. Máte právo na cestovní náhrady, takže jízdné určitě (správně vám měl způsob dopravy určit předem), jestli stravné, se z dotazu nepozná (kolik hodin celá ta akce trvala?), možná vedlejší výdaje (parkování a další).
3. Dovolená se vypočítává a čerpá v hodinách, takže odečíst celých např. 8 hodin za daný den je špatně.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
22. 5. 2023 13:41
Dobrý den,
omlouvám se za hloupý dotaz. V době čerpání dovolené mě zaměstnavatel požádal, ať přijedu na pracoviště a asi 2 hodiny něco udělám. Mám právo na kompenzaci? Samozřejmě mi dovolenou strhnul celou, ale kdyby aspoň byl nárok třeba na cestovné, bylo to skoro 100 km. Za každou dobrou radu děkuji.
Jana