Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
OSVČ klesnou zálohy na sociální pojištění. Žádost o vrácení musí podat elektronicky
Sbohem, Temu? Na sociální sítě padla panika z konce levných nákupů
Snížení záloh na sociální pojištění OSVČ a paušální daně v otázkách a odpovědích
Od července začnou platit nová pravidla pro některé živnosti
Důchody čeká další zásadní změna. Péče o děti se bude počítat výhodněji
Sociálka vyplatila seniorovi jeden z nejvyšších doplatků na důchod
2. 6. 2023 13:28
Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně docházky.
Máme docházkový systém, kdy se každý “pípneme” při příchodu a odchodu. Stává se, že přijdeme např. o dvě minuty dříve, nebo odejdeme o 3 minuty později. Kolegyně příjždí někdy s 10 minutovým předstihem, protože neví, zda nebude po cestě zácpa.
Pak za celý měsíc se nám tyto minuty nasčítají, někdy dají např hodinu, nebo půlhodinu. My si tuto dobu vybíráme v rámci náhradního volna.
Nyní zaměstnavatel přišel s tím, že nám bude počítat pouze minuty od 10 minut (tzn. když odejdeme o 9 minut později, nezapočítá se nám nic, naopak když odejdeme o 11 minut, započítá se 11 minut). My s tímto postupem nesouhlasíme.
Má na takový postup zaměstnavatel právo? Já si myslím, že s jedná o odpracovanou dobu nad stanovenou dobu, takže je jedno, jestli se jedná o minutu nebo 10 minut…
Děkuji za odpověď.