Hlavní navigace

Chyba izolačka 2022/02 , moc prosím

  • 18. 5. 2024 12:06

    Dobrý den, jdu si k vám pokorně o radu, protože mám teď v hlavě úplně vymeteno. Průběžně si kontroluju mzdy u klientů a bohužel jsem našla chybu v jedné mzdě za 02/2022, chybně jsem uplatnila u zaměstnance tzv. izolačku(a tím i slevu na pojistném), místo za dva dny jsem uplatnila za tři dny. Udělalo se mi z toho hodně špatně, snažím se mít vše správně a dosud jsem žádnou chybu neudělala a potřebuju to rychle dát do pořádku. Budu postupovat takto?: Pošlu opravný přehled za únor 2022, doplatím urychleně 370 kč pojistné, zaměstnanci se omluvím, poprosím o podepsání dohody o srážkách a budu čekat na penalizační ortel ze sociálky? Nebo si musím penále vypočíst sama a poslat?
    Naštěstí má zaměstnanec hodně vysoký příjem (i tak jsem rozhodnutá dát zaměstnanci těch 370 kč ze svého) Jen se potřebuju ujistit, abych neudělala víc škody než užitku, lze vůbec poslat opravný přehled za uzavřený rok. Jde o to, abych neudělala za uzavřené roky finančním účtárnám na sociálce + u nás, binec a hlavně zaměstnavatel dostal bezdlužnost za 2022 a 2023(což teď nevím, jestli s tím souvisí) Moc děkuju za váš čas.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).