Hlavní navigace

Služby v Němcku českou firmou pro firmu z Bosny a Hercegoviny

  • 22. 5. 2024 18:58

    Dobrý den,
    měla bych dotaz jak mám fakturovat služby, které provádí česká firma, registrovaná k DPH v ČR, ale služby provádí na nemovitostech v Německu. Problém je v tom, že firma, pro kterou tyto práce provádí má sídlo v Bosně a Hercegovině, tudíž není v EU.
    Nevím si rady jak vystavit fakturu. A hlavně pak na jakých řádcích v přiznání k DPH mám uvést tuto fakturu. A posléze pak kam zavést v KH.
    Předem moc děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 5. 2024 6:16

      alli

      v českém přiznání k DPH na ř. 26, mimo KH a SH
      musíte si ale zjistit, zda nemáte povinnost se registrovat v SRN a tam odvést německou DPH

    • 24. 5. 2024 12:39

      bwt

      Dobrý den, moc děkuji za reakci. Ještě bych se k tématu potřebovala zeptat na dvě věci - jak souvisí par. 10 (místo plnění tam kde je nemovitost) s tímto případem, když pak stejně dávám na ř. 26 ? Omlouvám se, ale v tomto začínám, tak bych si ráda udělala jasno hned na začátku. :)
      A druhý dotaz zní - kde a jakým způsobem mám zjistit, zda se musím registrovat v Německu ?
      Moc děkuji.

    • 25. 5. 2024 8:20

      alli

      pokud začínáte, pak je vhodné si zajít na školení
      v českém přiznání musíte tuto služby nějak vypořádat
      s registrací v SRN se bude muset obrátit na nějakého odborníka, který s tím má zkušenost, obávám se, že tady vám nikdo neporadí

    • 25. 5. 2024 13:53

      bwt

      Moc děkuji, bohužel na školení jsem byla - zahraniční obchod. Paní lektorka mi slíbila, že věci o kterých nemluvila mi zodpoví, at jí pošlu e-mail. Poslala jsem a do dneška čekám... posílala jsem už i jestli na mě nezapomněla a žádná reakce... takže bohužel. :(
      Jiné vhodné školení na toto co bych potřebovala jsem nenašla. :(
      Pokud byste věděla něco co by mi pomohlo, budu za Vaše rady moc ráda.
      Děkuji a přeji krásný víkend.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).