Tento případ je složitější než se zdá. Osoba bez příjmů je povinna se zaregistrovat na zdravotní pojišťovně jako samoplátce a platit si zdravotní pojištění v minimální výši. Píšete, že jiného zaměstnavatele nemá, tudíž si měl zdravotní pojištění platit sám. Pokud je tento případ a zdravotní platí sám, pak by se do minima nedopočítávalo. Měl by Vám pro tento případ napsat čestné prohlášení. V měsících, kdy překročí 10.000 Kč ho musíte přihlásit a eventuálně zase odhlásit, bude-li výše odměny nižší. Zdravím
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
TikTok v tichosti spustil partnerský program pro české tvůrce. Jaké jsou podmínky?
Houby nebo zavařeniny na prodej: Finanční správa upozorňuje na daňová pravidla
Novela napravuje dopady změn v penzijním spoření
Daňový trik mezi taxikáři odhalen. Stát měl přijít o 300 milionů korun
Finanční správa zkrátí otevírací dobu. Změna začne platit už od července
Seniory připravují o celoživotní úspory. Tohle jsou nejčastější triky podvodníků
8. 10. 2024 10:49
Dobrý den, prosím, pokud má zaměstnanec na DPP příjem 10.150,- Kč, odvádí zdravotní pojištění ve výši 4,5% z tohoto příjmu nebo musí ještě doplatit 13,5% do zbytku minim. VZ pro zdrav. poj, tedy do 18.900,- Kč.
Moc děkuji