Nejedná se o krácení dovolené. Musí odpracovat 12 ti násobek týdenní pracovní doby, aby se do nároku na výpočet dovolené započetla DPN do 20ti násobku týdenní pracovní doby,
Moc prosím, takže odpracuje-li do konce roku 12 ti násobek týdenní pracovní doby (480 hodin), a zápočet nároku na výpočet dovolené DPN do 20ti násobku týdenní pracovní doby splní, nebude se mu dovolená z důvodu nemoci krátit vůbec ? Omlouvám se paní Karl, ale nějak se v tom motám. Moc děkuji.
Jak už vám bylo napsáno, tohle vůbec není krácení. Jako krácení se nazývá situace, kdy má člověk neomluvenou absenci a za to mu bude dovolená krácena.
Vám jde ale o výpočet nároku na dovolenou za rok. Už to není tak, že plný nárok a od něj se něco odečítá, už pár let se to počítá tak, aby byly do výpočtu zahrnuty všechny skutečnosti. Ale jinak máte pravdu, pokud bude PN do dvacetinásobku TPD včetně a zaměstnanec odpracuje alespoň 12násobek TPD, dovolená bude vypočtena jako by PN nebyla. Tj. pokud bude PN do 20násobku TPD a zaměstnanec odpracuje celý zbytek roku, bude mít dovolenou v plné výši.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
22. 4. 2025 12:21
Dobrý den, prosím Vás o kontrolu. Zaměstnanec je na neschopence od 16.11.2024 dosud. Ve firmě je 40ti hodinová prac.doba, PO - PÁ. Dovolená 20 dní = 160 hodin/rok.
Pokud jeho pracovní neschopnost nepřesáhne 20ti násobek týdenní pracovní doby, tj. 40 h x 20 = 800 hodin a do konce roku odpracuje všechny směny, nebude se mu krátit. Ke krácení by došlo až bude-li nemoc trvat i nadále po 14.5.2025, že ? Děkuji za pomoc, hezký den.