Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
OSVČ klesnou zálohy na sociální pojištění. Žádost o vrácení musí podat elektronicky
Sbohem, Temu? Na sociální sítě padla panika z konce levných nákupů
Snížení záloh na sociální pojištění OSVČ a paušální daně v otázkách a odpovědích
Od července začnou platit nová pravidla pro některé živnosti
Důchody čeká další zásadní změna. Péče o děti se bude počítat výhodněji
Sociálka vyplatila seniorovi jeden z nejvyšších doplatků na důchod
28. 4. 2025 11:29
Dobrý den,
dostala jsem takový zapeklitý dotaz :
OSVČ koupil ojeté auto v Německu ve zvláštním režimu (na faktuře je §25) Pro mě nepochopitelně udělal samovyměření a asi za 3 měsíce auto prodal bez DPH. Dále jsem se dozvěděla, že mimo toto všechno ještě auto stihl zařadit do majetku, což už je samo o sobě důvod odvést DPH při následném prodeji. Ale co mi ještě vrtá hlavou je ten RCH:
1.) Pokud udělal samovyměření vznikl mu vůbec nárok na odpočet?
2.) Tím, že udělal samovyměření pominul vlastně možnost prodávat dál ve zvláštním režimu protože si nárokoval při nákupu DPH? (pokud by tedy auto nezařadil do majetku)
Samozřejmě jsem doporučila udělat dodatečné DPH a daň odvést, ale ten RCH mi pořád vrtá hlavou
Děkuji moc za konzultaci