To není jisté jestli lze uplatnit od dubna. Pokud zaměstnanec nastoupil do zaměstnání a do 30 dnů uplatnil slevu na invaliditu, pak lze slevu na invaliditu za duben již uplatnit. Pokud však nastoupil dříve, pak bude sleva na invaliditu náležet až od května. Přecházející měsíce se uplatní v RZD nebo podáním daňového přiznání.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
OSVČ klesnou zálohy na sociální pojištění. Žádost o vrácení musí podat elektronicky
Sbohem, Temu? Na sociální sítě padla panika z konce levných nákupů
Snížení záloh na sociální pojištění OSVČ a paušální daně v otázkách a odpovědích
Od července začnou platit nová pravidla pro některé živnosti
Důchody čeká další zásadní změna. Péče o děti se bude počítat výhodněji
Sociálka vyplatila seniorovi jeden z nejvyšších doplatků na důchod
13. 5. 2026 11:27
Dobrý den, prosím o radu.
Zaměstnanec nám oznámil, že pobírá invalidní důchod I. stupně již od roku 2014.
Dne 08.04.2026 podepsal růžové prohlášení oznámení invalidity. Donesl rozhodnutí o přiznání ivn. důchodu z 06/2014, mám od něj také potvrzení o příchozí platbě inv. důchodu ze dne 12.03.2026.
Mohu mu uplatnit slevu na invaliditu už za duben 2026 ?